Logotyp strony

Korfantego będzie na błysk

Głogówecki samorząd uzyskał ponad 863 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) na przebudowę ulicy Korfantego w Głogówku. Licząca niespełna 200 metrów uliczka zmieni się do podbudowy włącznie.

Jezdnia i chodniki staną się znacznie wygodniejsze dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Przejście dla tych ostatnich zostanie wyniesione i oznakowane przy pomocy aktywnego oświetlenia. Ulicę zabezpieczy też nowa kanalizacja deszczowa, a oświetlą ją nowoczesne ledy.

Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo użytkowników i uczniów działających w sąsiedztwie: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i jego internatu, hali sportowej i kompleksu sportowego, Publicznego Przedszkola nr 3 i żłobka. Wartość zadania to ponad 1,2 mln zł. Już poza projektem, ale w trakcie prowadzenia robót na ul. Korfantego Zakład Komunalny Głogówek przebuduje tamtejszą sieć wodociągową oraz zbuduje sieć sanitarną.

Zdobyte dofinansowanie jest już trzecim udanym podejściem gminy do środków z RFRD. Poprzednio gmina Głogówek uzyskała wsparcie na przebudowę ul. Konopnickiej w Głogówku i drogi Wierzch - Mionów.

Korfantego Korfantego Korfantego
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady