Logotyp strony

Ważna informacja od Wojewody Opolskiego

Dotyczy: funkcjonowania instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 779):

  1. do 5 maja 2020 r. przedłużono zawieszenie działania żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów,
  2. od 6 maja 2020 r. podmioty prowadzące żłobek lub klub dziecięcy oraz podmioty zatrudniające dziennego opiekuna, mogą czasowo ograniczyć funkcjonowanie tych form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw rodziny udostępnione na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ministra właściwego do spraw rodziny.

W załączeniu przekazuję przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz wykaz najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z ponownym otwarciem instytucji opieki.

Wojewoda Opolski Adrian Czubak

Do pobrania

Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady