Logotyp strony

Rusza rekrutacja do programu teleopieki

Mieszkańcy gminy Głogówek w wieku 60+ ponownie mogą się zaopatrzyć w tzw. opaski bezpieczeństwa, połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi ona połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Program osłonowy „Korpus wsparcia seniorów” ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych oraz umożliwienie im samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Do udziału w nim będą kwalifikowani mieszkańcy w wieku 60 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Nie ponoszą oni żadnych kosztów, podpisują tylko umowę z gminą Głogówek.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje spełnienie warunków i kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz wymagane formularze są dostępne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogówku, na stronie internetowej tej placówki oraz poniżej. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogówku, al. Lipowa 6b do 10 maja.

Na sfinansowanie teleopieki gmina Głogówek pozyskała dotację z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – prawie 7,5 tys. zł.

Regulamin_Korpus_Wsparcia_Seniorow_2024.docx

Formularz_zgloszeniowy_KWS_2024.docx

Oswiadczenie_Odbiorcy_wsparcia_KWS_2024.docx

Oswiadczenie_Opiekuna_Faktycznego_KWS_2024.docx

Umowa_Senior-Gmina_2024.docx

Obraz:

Deklaracja dostępności
Rowery

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2024. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady