Logotyp strony

Nowe mieszkania w Głogówku

Przy ul. Konopnickiej w stolicy gminy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej dach nad głową znajdą 33 rodziny. To niejedyny pomysł samorządu na nowe M.

SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) Opolskie Południe sp. z o.o. to spółka realizująca budownictwo społeczne, którą dwa lata temu utworzyło 10 samorządów, w tym Głogówek, i Krajowy Zasób Nieruchomości. Na powołanie SIM gmina pozyskała 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Projektowany budynek wielorodzinny, w całości przeznaczony na cele mieszkaniowe, będzie miał trzy kondygnacje i trzy klatki, a w każdej z nich znajdzie się winda. Do każdego mieszkania na parterze będą przypisane ogródki zewnętrzne, a w lokalach na pozostałych dwóch kondygnacjach są przewidziane balkony.

Umowa na wykonanie projektu pierwszego od bardzo dawna bloku mieszkalnego została podpisana 15 lutego. Zaprojektuje go Pracownia Projektowa Grębski z Nysy. W okolicach czerwca gmina spodziewa się pozwolenia na budowę. W procesie projektowania zostanie uwzględniony interes właścicieli sąsiednich działek. Kryteria naboru będzie przyjmowała Rada Miejska w Głogówku.

Gmina rozstrzygnęła też przetarg na usunięcie napowietrznej linii energetycznej i budowę nowej podziemnej na działce przy ul. Konopnickiej. Prace za 440 tys. zł wykona Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Opole sp. z o.o. Realizacja zadania jest potrzebna, aby na terenie przy ul. Konopnickiej zmieścić budynek. Przy okazji gminie uwolnią się dodatkowe działki pod budowę.

- Rozpoczęliśmy też przygotowania do pozyskania środków z Funduszy Europejskich na adaptację pomieszczeń niedokończonego szpitala w Głogówku na mieszkania dla osób starszych lub niesamodzielnych. Chcemy, by były to mieszkania otwarte, z całodobową recepcją, tak aby lokatorzy mieli wsparcie, czuli się bezpiecznie i pod opieką, a w razie problemów mogli wezwać pomoc – zapowiada burmistrz Piotr Bujak.

Deklaracja dostępności
Rowery

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2024. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady