Logotyp strony

Zapewnij sobie chwilę wytchnienia

Zajmowanie się niepełnosprawnym członkiem rodziny pochłania czas i energię najbliższych. Zaangażowane w to osoby mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia w ramach opieki wytchnieniowej. Wystarczy do 10 listopada skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogówku.

W przypadku opiekunów niepełnosprawnych „czas na kawę”, na złapanie oddechu, załatwienie formalności, wizytę u lekarza czy nawet w pobliskim sklepie zdarza się naprawdę rzadko. Dzięki temu wsparciu takie osoby znajdą czas na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw życiowych.

Nabór wniosków odbywa się w ramach programu „Opieka wytchnieniowa dla jednostek samorządu terytorialnego – edycja 2024”. Jego głównym celem jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

1.  dziećmi do ukończenia 16. roku życia, posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności lub

2.  osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem wymienionym w lit. a, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 100, z późn. zm.)

Więcej informacji: tel. 77 438 00 43 lub w dni robocze w godzinach pracy OPS-u (poniedziałek 7:30-17.00, wtorek - czwartek 7.30-15.30, piątek 7:30-14.00).

Program jest dostępny na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego--edycja-2024.

Deklaracja dostępności

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2023. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady