Logotyp strony

Jesienne smaki zawitały do Seniora

Podczas pierwszych zajęć kulinarnych podopieczni Domu Dziennego Senior+ w Głogówku wzięli na warsztat sałatkę jarzynową. Po osiągnięciu kompromisu co do składników seniorzy ostro wzięli się do pracy. Jak zawsze wykazali się zaangażowaniem i starannością, czego efektem była ogromna misa pysznej Kartoffelsalat.

Warsztaty kulinarne to doskonała technika terapii zajęciowej. Gotowanie angażuje intelekt oraz zapewnia ruch dłoni i palców, bardzo ważny w przypadku osób starszych. Można by wyliczyć jeszcze kilka walorów terapeutycznych tej formy zajęć, jednak jeśli biorą w nich udział tak wytrawne gospodynie jak nasze seniorki, terapeuta zwyczajnie ląduje na zmywaku…

We wspólne gotowanie wkradła się również aromaterapia, czyli pobudzanie zmysłu węchu poprzez całą gamę zapachów - od gotowanych jarzyn po wyciskającą łzy cebulę. Co ciekawe, gotowanie poprzez stymulację zmysłów może przyczynić się do zmniejszenia stresu.

Uczestnicy warsztatów kulinarnych szybko widzą efekt swojej pracy, którym mogą się pochwalić i podzielić, co daje ogromną satysfakcję. Polecamy przetestować tę formę zajęć z dziećmi albo znajomymi. Przy okazji warto popracować nad dekoracją stołu i estetycznym podaniem potrawy. W Seniorze dbamy również o przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Warsztaty kulinarne zapewne na stałe zagoszczą w naszym domu, a seniorzy już układają menu na kolejne tygodnie.

Wspólne gotowanie Wspólne gotowanie Wspólne gotowanie Wspólne gotowanie Wspólne gotowanie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady