Logotyp strony

Gmina walczy o siedzibę Oppersdorffów.

Zamek Królewski na Wawelu czy Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - tak znanym instytucjom musiało ustąpić pola planowane centrum kulturalno-szkoleniowe w głogóweckim zamku.

W programie „Kultura” wspieranym z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dofinansowanie uzyskało tylko 20 z 224 zgłoszonych projektów.

Przygotowana specjalistyczna dokumentacja, wysoko oceniona przez ekspertów, zostanie przez gminnych urzędników wykorzystana przy pisaniu kolejnych wniosków.

Głogówecki samorząd aplikuje już o wsparcie dla kolejnych inwestycji dotyczących gminnych zabytków. Zostały już złożone wnioski o dofinansowanie wzmocnienia fundamentów konstrukcji zamku i modernizację elewacji ratusza – przy ministerialnej aprobacie te prace można zrealizować w 2021 roku. W siedzibie Oppersdorffów przeprowadzono też w tym roku prace dekarskie pod nadzorem konserwatora zabytków.

Fot. B. Tokarczyk

Zamek w Głogówku nocą
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady