Logotyp strony

Szonowianie w Warszawie

Przez trzy dni skarby stolicy w ramach programu „Poznaj Polskę” odkrywali uczniowie Szkoły Podstawowej w Szonowie.

Wizyta w Warszawie rozpoczęła się od barokowo–klasycystycznego Zamku Królewskiego, wieloletniej siedziby polskich władz. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie zapoznali się z kolei z historią miasta w trakcie niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej i prześledzili 63–dniowe zmagania powstańców.

Następnym punktem programu był historyczny zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach (Stare Powązki i Powązki Wojskowe). Uczniowie odwiedzili wiele grobów wybitnych ludzi zasłużonych dla naszego kraju, zobaczyli liczne pomniki, upamiętnienia i tablice pamiątkowe. Dzień zakończyli obejrzeniem Stadionu Narodowego, gdzie swoje mecze rozgrywa polska reprezentacja.

Drugiego dnia uczestnicy zawitali do Łazienek Królewskich, letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To tam odbywały się słynne obiady czwartkowe. Uczniowie zwiedzili park, wnętrza pałacu na Wodzie, zobaczyli pomnik Fryderyka Chopina.

Po wizycie pod Sejmem szonowianie udali się do Centrum Nauki Kopernik. Pobyt ten pozwolił im zgłębić tajniki nauki i wiedzy, a samodzielne eksperymenty i doświadczenia w znakomity sposób przybliżyły różne zagadnienia, m.in. z dziedziny fizyki, chemii oraz optyki.

Trzeci dzień, wędrując Traktem Królewskim, uczestnicy wycieczki zwiedzili historyczne centrum stolicy, które dzięki znakomitej odbudowie po II wojnie światowej znalazło się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zobaczyli Arsenał, Rynek i pomnik Syrenki, Barbakan, mury obronne, pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, zespół budynków Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byli świadkami honorowej zmiany warty. Wizyta na Mazowszu zakończyła się zwiedzaniem kompleksu pałacowo–parkowego w Wilanowie.

  

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Deklaracja dostępności

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2024. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronę



Schowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady