Logotyp strony

Oferty w przetargach idą w górę

W ostatnim czasie odbyły się trzy spore przetargi, rozpisane przez gminę Głogówek. Dwa, przy zgodzie radnych na dołożenie z miejskiego budżetu, będzie można rozstrzygnąć. Trzecie zamówienie wymagałoby zbyt głębokiego sięgnięcia do gminnej kasy.

W przetargu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich wpłynęła jedna oferta. Firma zaproponowała sprzedaż mana TGM 13.290 4x4 BL za nieco ponad milion złotych. Ponieważ kwota ta o kilkadziesiąt tysięcy przekracza zgromadzone środki, burmistrz Piotr Bujak wystąpi do radnych o dołożenie brakującej sumy. Wciąż trwa też zbiórka prowadzona przez strażaków z Racławic, co również może pomóc zapełnić finansową lukę. Na zakup samochodu gmina przeznaczyła 500 tys. zł z nagrody w konkursie prozdrowotnym i 330 tys. zł z promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przetargu na budowę nowej siedziby Przedszkola Publicznego nr 4 w Głogówku złożono cztery oferty. Najniższa opiewała na 13,9 mln zł, najdroższa na prawie 17,3 mln zł. Trwa weryfikacja najtańszej oferty. Koszt budowy dwukondygnacyjnego obiektu przy ul. Pasternik oszacowano wstępnie na około 11 mln zł, z czego 6,8 mln zł stanowią pieniądze z Polskiego Ładu. Przedszkole ma powstać w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ciągu dwóch lat, na byłym targowisku miejskim, niedaleko od dotychczasowej siedziby, i pomieścić nawet 190 dzieci.

W przetargu na przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Damrota w Głogówku wpłynęły dwie oferty, obie znacznie przekraczające przewidziane na tę inwestycję budżet. Tańsza opiewała na 14,6 mln zł, droższa na 16,7 mln zł. Postępowanie to zostało unieważnione i ma zostać powtórzone. Tu gmina dysponuje dofinansowaniem z Polskiego Ładu w wysokości prawie 5 mln zł.

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2022. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady