Logotyp strony

Będzie stołówka na miarę XXI wieku

Przebudowa i rozbudowa czekają kuchnię i jadalnię Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku (na Oraczach). Trzeci wniosek złożony przez placówkę o dofinansowanie okazał się skuteczny. Z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” gmina Głogówek otrzyma 80 tys. zł.

Z niefunkcjonalnych i ciasnych piwnicznych pomieszczeń przedwojennego budynku korzystają uczniowie klas I-III. 94 posiłki dziennie trzeba wydawać na dwóch przerwach, bo w jadalni są tylko 52 miejsca siedzące.

Do wyburzenia jest kilka ścian, kilka kolejnych trzeba postawić, żeby stworzyć bardziej funkcjonalne powierzchnie. Pomieszczenia wymagają pogłębienia, żeby osiągnąć odpowiednią wysokość, podłogi są więc do zerwania. Widoczną na ścianach wilgoć trzeba zwalczyć, a ściany odmalować. Przebudowy wymaga instalacja elektryczna, wod-kan i c.o., a wymiany stolarka drzwiowa i okienna.

Po zakończeniu prac budowlanych do stołówki trafią nowoczesne stoły, zlewy, blaty, baseny, regały, szafy i szafy chłodnicze do przechowywania i obróbki produktów żywnościowych oraz urządzenia i nowe naczynia do przygotowywania i podawania potraw.

Koszt całej inwestycji oszacowano na 125 tys. zł, gmina dołoży ze swojego budżetu 45 tys. zł.

Stołówka do remontu Stołówka do remontu Stołówka do remontu Stołówka do remontu
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady