Logotyp strony

Zyskają mieszkańcy i Osobłoga

Zakład Komunalny Głogówek ogłosił pierwsze zamówienia na modernizację oczyszczalni ścieków. Warte ok. 7,7 mln zł zadanie w blisko połowie jest dofinansowane (3,6 mln zł) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. To największa jednorazowa inwestycja w mieście w historii samorządu po 1989 roku i drugie co do wysokości zdobyte dofinansowanie.

Zamówienia ZKG stanowią część drugiego etapu modernizacji oczyszczalni ścieków. W ubiegłym roku za 1,7 mln zł zmodernizowano podstawowe elementy części mechanicznej. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną jej nowe obiekty. Zostanie też zmodernizowana dotychczasowa infrastruktura techniczna części biologicznej – w tym m.in. złóż biologicznych i gospodarki osadowej. Wykonawca zamontuje nową automatykę, wymieni instalacje elektryczne i oświetlenie. Oczyszczalnią będzie można zdalnie sterować z głównej siedziby Zakładu Komunalnego, gdzie też światłowodami na bieżąco będą przekazywane informacje o jej pracy.

Oferty na ogłoszone zamówienia można składać do 9 kwietnia. Realizacja prac ma potrwać trzy miesiące.

Dotychczasowa oczyszczalnia, wybudowana w 1995 roku i nieremontowana przez dziesięciolecia, była w katastrofalnym stanie technicznym. Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę stanu wód powierzchniowych w gminie, zwłaszcza rzeki Osobłogi. Stworzy także możliwość podłączania kolejnych miejscowości do oczyszczalni.

Oczyszczalnia ścieków w Głogówku Oczyszczalnia ścieków w Głogówku
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady