Logotyp strony
  • UM Głogówek

To będzie rok pod znakiem inwestycji w naszej Gminie

Rok 2020 będzie czasem obfitującym w inwestycje, które zostaną zrealizowane w naszej gminie.

Najważniejszą z nich będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 416 na odcinku Głogówek-Szonów. Te zadanie zrealizuje samorząd wojewódzki. Gmina Głogówek będąca partnerem inwestycji ze swoich środków dołoży 895 tyś. zł. Dzięki temu powstanie ścieżka rowerowa od Szonowa do Tomic oraz z Głogówka do Głogowca.

Za blisko 1,5 miliona złotych Gmina Głogówek przeprowadzi kompleksowy remont ul. Konopnickiej w Głogówku. To ważny łącznik dróg krajowej i wojewódzkiej.

Jak zawsze duże pieniądze trafią do strażaków. Najbardziej ucieszą się ci z Głogówka. Remiza OSP Głogówek przejdzie modernizację. Za kwotę 50 tyś. zł. planuje się odnowienie placu oraz remont elewacji. Kontynuowane będą prace przy Ratuszu. Po remoncie dachu przyjdzie czas na wymianę okien. Będzie cieplej i ładniej. Na tę inwestycję Urząd wyda blisko 700 tyś. zł.

Kibiców ucieszy fakt, że na boisku ze sztuczną nawierzchnią zostaną zamontowane krzesełka. Rodzice, a przede wszystkim dzieci, doczekają się remontów placów zabaw. Te zostaną przeprowadzone m.in. w Głogówku i Kierpniu.

To tylko kilka ważniejszych zadań. Pominęliśmy te wybrane przez mieszkańców w ramach Funduszu Sołeckiego (poświęcimy im osobny artykuł). Wiele będzie działo się na terenie całej naszej gminy. O wszystkim będziemy pisali na bieżąco w Życiu Głogówka.

Trzeba dodać, że większość wymienionych inwestycji będzie zrealizowana dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Ul. Konopnicka

Ul. Konopnicka w Głogówku przed remontem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady