Logotyp strony

Od marszałka do sołtysa

Kolejne dobre przykłady współpracy samorządów wspierającej aktywność wspólnot lokalnych w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej! Oracze odmalowały na błysk swoją świetlicę. Ciesznów ma nowy kontener na wiejskie spotkania. W Mionowie łazienki wreszcie są z XXI wieku.

Pamiątkowe tabliczki przedstawicielom poszczególnych sołectw wręczyła Zuzanna Donath-Kasiura, radna Sejmiku Województwa Opolskiego. W Ciesznowie odebrała ją sołtys Dorota Drzazga, na Oraczach Urszula Ziegler, zastępczyni sołtysa, a w Mionowie sołtys Henryk Nosol z radą sołecką.

Do każdej inwestycji Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego dołożył 5 tys. zł, a Starostwo Powiatowe w Prudniku 1 tys. zł. Największym partnerem projektów była gmina Głogówek. Do malowania świetlicy na Oraczach dorzuciła prawie 6 tys. zł, do kontenera w Ciesznowie prawie 10 tys. zł, a do sanitariatów w Mionowie prawie 24 tys. zł.

Inicjatywa sołecka Inicjatywa sołecka Inicjatywa sołecka Inicjatywa sołecka Inicjatywa sołecka Inicjatywa sołecka
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady