Logotyp strony

Zgłaszajcie się po becikowe

Urodzony 16 stycznia o godz. 23.40 Miłosz jest pierwszym dzieckiem w naszej gminie, którego rodzice otrzymają głogówecką wyprawkę – 300 zł.

Na starcie maluch ważył 3750 gramów i mierzył 58 cm, ale błyskawicznie rośnie. Rodzice, Wioletta Linczewska i Aleksander Giera odwiedzili urząd miejski razem z babcią Lidią. Otrzymali pamiątkowy czek, list gratulacyjny i pluszową maskotkę.

- Cieszę się, że jako pierwsi skorzystali państwo z pomocy naszej gminy dla rodzin. To pierwszy krok do zostania honorowym obywatelem - zażartował burmistrz Piotr Bujak, patrząc na spokojnie śpiącego w nosidełku dwutygodniowego mieszkańca gminy.

Kolejne wnioski o wyprawkę są już w trakcie rozpatrywania. To rodzice decydują, czy te pieniądze przeznaczą na ubranka, pieluchy czy inne potrzebne artykuły, bo to właśnie oni potrafią najlepiej określić potrzeby swojego dziecka.

Wyprawka przysługuje:

  • niezależnie od dochodów uzyskanych przez osoby ubiegające się o zapomogę,
  • osobom zamieszkującym wraz z dzieckiem na terenie gminy Głogówek co najmniej rok przed urodzeniem dziecka i nadal zamieszkującym w gminie Głogówek w chwili składania wniosku.

WAŻNE! Wniosek o wyprawkę należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Głogówku DO MIESIĄCA od dnia urodzenia się dziecka.

Zapomoga nie przysługuje:

  • w razie umieszczenia dziecka w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie
  • jeżeli rodzice lub jedno z rodziców uzyskało lub opiekun prawny/faktyczny ubiegają się lub otrzymali w innej gminie wyprawkę z tytułu urodzenia dziecka przyznaną na podstawie uchwały wydanej w oparciu o art. 22 a ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych,
  • jeżeli dziecko zostało porzucone lub oddane do adopcji albo z jakichkolwiek przyczyn nie pozostaje pod stałą pieczą żadnego z rodziców, opiekunów.

Formularz wniosku wraz z oświadczeniem można pobrać na stronie gminy Głogówek w zakładce „Formularze i wzory dokumentów” (http://www.gminaglogowek.info/formularze.html).

Becikowe Becikowe
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady