Logotyp strony

Rada Miejska w Głogówku przyjęła dziś budżet gminy na 2021 rok. Budżet poparli wszyscy głosujący radni.

Mimo trudnych czasów to rekordowy budżet w historii gminy.

Dochody i wydatki po raz drugi zauważalnie przekroczą 60 milionów złotych. Jest to możliwe dzięki optymalizacji wydatków i pozyskiwanym dofinansowaniom, m.in. na przedszkola i Dom Kultury w Głogówku. Jednocześnie gmina obniżyła do minimum stawki podatku od środków transportowych i pozostawiła bez zmian stawki podatku rolnego. Oszczędności zaczynają też przynosić pierwsze uliczne latarnie ledowe, stosowanie energooszczędnych lamp w publicznych budynkach, nowe kotły czy docieplenia obiektów. Od przyszłego roku wchodzi gminna wyprawka - 300 zł dla każdego malucha.

Intensywnie inwestuje również Zakład Komunalny Głogówek Sp. z o.o. Poprawia się stan gminnych wodociągów, rozbudowuje kanalizacja sanitarna, z oczyszczalni ścieków tworzymy obiekt na miarę XXI wieku. W kolejnych miesiącach sieć będzie powstawała w Kierpniu, również z wykorzystaniem dofinansowania. Wydatki inwestycyjne ZKG z tegorocznych prawie 2,5 mln zł podskoczą w 2021 roku do aż 5,5 mln zł.

Informacja o Budżecie Informacja o Budżecie Informacja o Budżecie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady