Logotyp strony

Mikołaje przywieźli nam nową drogę

Tegorocznym prezentem mikołajkowym dla całej gminnej społeczności jest przebudowana ul. Konopnickiej w Głogówku.

Jej symbolicznego otwarcia dokonali Mikołaje na motorach. Po przejeździe wszyscy twierdzili, że nowa nawierzchnia znacząco poprawiła komfort jazdy w tej części miasta, a zastosowane rozwiązania wpływają również na poprawę bezpieczeństwa. Uwagę zmotoryzowanych zwróciło także zmodernizowane w technologii LED oświetlenie. W tym miejscu warto zauważyć, że jest to pierwsza ulica w Głogówku, którą kompleksowo oświetlają energooszczędne lampy LED-owe.

  • Całkowity koszt robót drogowych w tym kanalizacji deszczowej poniesiony przez Gminę Głogówek to ok. 1,23 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane przy 60% dofinansowania w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W jego ramach wykonano gruntowną przebudowę nawierzchni drogi na odcinku 0,605 m, przebudowę chodników i wjazdów, montaż dwóch radarów z wyświetlaczem prędkości oraz wyniesienie skrzyżowania w obrębie Alei Lipowej wraz z jego doświetleniem.
  • Dodatkowo zdecydowano o przeprowadzeniu znaczących prac w infrastrukturze sieciowej. W ulicy zbudowano nowy wodociąg wraz z przyłączami i częściową stabilizacją gruntu (ok. 370 tys. zł). Ponadto zbudowano kompletnie nową sieć kanalizacyjną (428 tys. zł).
  • Swoje prace przeprowadził równię Tauron, który wymienił 15 słupów na energooszczędne.
  • We współpracy z Polską Spółką Gazownictwa kompleksowo wymieniono także sieć gazową.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Otwarcie ul. Konopnickiej z moto-mikołajami
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady