Logotyp strony

Gmina Głogówek w "czerwonej strefie"

Gmina Głogówek jak i cały Powiat decyzją rządu wchodzi w "strefę czerwoną". Wszystko ramach trwającej walki z pandemią COVID. Zachęcamy do zapoznania się z obostrzeniami.

Od soboty (17 października 2020 r.) Gmina Głogówek staje się tzw. czerwoną strefą w związku z pandemią COVID.

Kwestionowanie tego, czy podważanie nie zmieni wiele - wyjaśnia Piotr Bujak, Burmistrz Głogówka. Nie ja to wymyśliłem, ale też nie zamierzam podważać. Jako władze Gminy musimy robić swoje, a przede wszystkim przestrzegać prawa. Ja mogę tylko zaapelować: jesteśmy za siebie współodpowiedzialni.

Nasze szkoły podstawowe i przedszkola z małym wyjątkiem (o tym dalej) będą działały. Na nauczanie zdalne przechodzą uczniowie szkół ponadpodstawowych, tj. branżowych, techników i liceów w całym kraju. Sytuacja w naszych placówkach praktycznie się nie zmieniła od ostatniego komunikatu. Zmalała ilość osób (dzieci+nauczycieli+personelu) na kwarantannie. Jedna klasa w Racławicach Śląskich uczy się zdalnie. Jest relatywnie spokojnie. W tej kwestii trzymamy się wytycznych rządowych, a każdą decyzję dyrektor podejmuje w uzgodnieniu z sanepidem. Sytuacja może jednak być dynamiczna, i będziemy ją dostosowywać do okoliczności.

Co najmniej do końca tygodnia zamknięte będzie przedszkole w Kierpniu, gdzie woda w związku z wezbraniem Osobłogi zalała piec. Rodzice będą szczegółowo informowani. Na chwilę obecną Urząd Miejski w Głogówku oraz OPS świadczą obsługę klienta w pełnym zakresie, choć w innej formie (sala obsługi w Urzędzie) i w chwili obecnej nie planujemy w tej kwestii zmian. Podjąłem decyzję o zawieszeniu funkcjonowania Domu Dziennego Pobytu Senior+ na kolejny tydzień, a MGOK funkcjonuje zgodnie z obostrzeniami.

Wszelkie rozgrywki na gminnych obiektach sportowych od soboty odbywają się bez publiczności (odpowiada organizator). Zachowajmy spokój.

Strefa czerwona - informacje o zasadach bezpieczeństwa Strefa czerwona - informacje o zasadach bezpieczeństwa Strefa czerwona - informacje o zasadach bezpieczeństwa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady