Logotyp strony

Plaga gryzoni

Mając na względzie liczne sygnały rolników z terenu naszej gminy związane ze stratami w uprawach spowodowanych przez nadmierny rozrost (plagę) gryzoni polnych, Rada Miejska w Głogówku podjęła Uchwałę Nr XXV/261/2020 z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie przyjęcia Apelu Rady Miejskiej w Głogówku w sprawie potrzeby ogłoszenia stanu klęski na terenie Gminy Głogówek w związku z wystąpieniem plagi gryzoni polnych.

Pobierz: 261-w-sprawie-przyjecia-apelu-rady-miejskiej-wglogowku-wsprawie-potrzeby-ogloszenia-stanu-kleski-na-terenie-gminy-glogowek-wzwiazku-zwystapieniem-plagi-gryzoni-polnych.pdf.

Aktualnie obowiązujące przepisy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie przewidują możliwości udzielania pomocy producentom rolnym w związku z wystąpieniem szkód spowodowanych przez szkodniki w tym gryzonie. Tym samym nie ma również możliwości, aby Komisje Wojewody ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych z tytułu niekorzystnych zjawisk atmosferycznych szacowały szkody i sporządzały protokoły z tytułu plagi gryzoni.

Na stronie Internetowego Systemu Sygnalizacji Agrofagów https://www.agrofagi.com.pl/ Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, w zakładce Komunikaty w dn. 24 czerwca 2020 r. opublikował komunikat dotyczący metod regulacji występowania gryzoni w uprawach rolniczych. Ww. komunikat został wydany na podstawie zgłoszeń samorządu rolniczego z województwa opolskiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady